شما اینجا هستید: توس نیاز » مطالب سایت » مکان های دیدنی مشهد » نمایش مطلب

آبشار ارتکند مشهد

آبشار ارتکند مشهد

1392/10/14 - یکی از مناطق بکر و ییلاقی شهرستان کلات نادر آبشار اُرتکند است. این آبشار در فاصله 120 کیلومتر شهر مشهد است.

یکی از مناطق بکر و ییلاقی شهرستان کلات نادر آبشار اُرتکند است. این تفریگاه زیبا و بکر به خاطر آبشارهای بسیار زیبا، کوه‌های سربه فلک کشیده و غار آبی چشم نوازش، مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی است.

آبشار ارتکند کلات مشهد

روستای اورتکند در ۵۹ کیلومتری جنوب کلات(خراسان رضوی) قرار دارد. این روستا با موقعیتی میان کوهی، معتدل و خشک در مسیر دره سرورود می‌باشد. از کوه هزار مسجد رود اورتکند (قره تیکن) سرچشمه می‌گیرد و از میان روستا می‌گذرد. 

این مجموعه در فاصلی 120 کیلومتری مشهد و در مسیر مشهد به کلات نادری، در روستای قلعه نو (کلات نادری) می‌باشد که از جاده اصلی 18 کیلومتر فاصله دارد. این آبشار در حوالی بخش زاوین است.(منبع)

آبشار اوتوکند


چطور بروید؟
از مشهد سمت کلات حدود ۱۰۵ کیلومتر بروید. به اول جاده اُرتکند می رسید بعد از ورود به جاده و  طی 14 کیلومتر به روستای اُرتکند می رسید.
از آنجاه به سمت اردوگاه امام رضا بروید. بعد از حدود 4 کیلومتر به اردگاه امام رضا می رسید. حدود 1 ساعت پیاده روی دارد تا به آبشار اُرتکند (خانه زو) می رسید. از بودن در نزدیکی آبشار و این طبیعت زیبا لذت ببرید.
شب را میتوانید در اردوگاه به صبح برسانید.

خواهشا طبیعت را آلوده نکنید.

بهست گمشده کلات

غار اورتوکند
نظر خود را ارسال کنید

[نظر شما پس از تایید مدیر نمایش داده می شود.]
نظرات بازدیدکننده ها

ما اینجا رفتیم
خیلی عالی هست

1396/06/14

واقعا عالیه‌ممنون از سایتتون


پاسخ مدیر:

زنده باشید :)

سید مهدی میرحق
1396/01/13